هوش تجاری

هوش تجاری

هوش تجاری به فرآیند تبدیل داده‌های خام به اطلاعات تجاری و مدیریتی گفته می‌شود که به مدیران سازمان کمک می‌کند تا تصمیمات خود را سریع‌تر و بهتر اتخاذ کنند و بر اساس اطلاعات صحیح، عملکرد درست و سنجیده‌ای از خود نشان دهند.شاید در ساده ترین حالت بتوان مدیریت را بدین صورت تعریف نمود.

 

مدیریت یعنی تصمیم گیری : جهت تصمیم گیری عقلانی و سریع در محیط آشفته امروز مدیران نیاز مند دسترسی سریع به اطلاعات تجاری ناب و شخصی سازی شده بر اساس نیاز کسب و کار میباشند  این اطلاعات از داده ها بوجود میآیند ، داده هایی که هر روزه در سازمان ها و یا کسب و کارها بدان ها توجهی نمیشود و یا به دلیل هزینه بالای تحلیل آن ها از بین میرود .
هوش تجاری در قالبی تعاملی و تصویری به شما کمک مینماید تا بتوانید داده های تجاری کسب کار خود را اعم از داده های داخلی که از بخش هایی همچون مالی ، تولید ، فروش و... و یا داده های خارجی همچون تغییرات سهم بازار ، رقبا و ... را دریافت کنید و  به صورت اطلاعاتی ارزشمند در یک داشبورد ملاحظه نمایید. بدین صورت شما در هر لحظه قادر خواهید بود تا تصمیم های مهم را تنها با مشاهده نمودار های مرتبط  اتخاذ نمایید.